Ads 468x60px

Social Icons

4.

11 Haziran 2014 Çarşamba

Reverse Tether (Bilgisayarınızın İnternetini Android Telefonunuzda Kullanma)


Reverse Tether (Bilgisayarınızın İnternetini Android Telefonunuzda Kullanma)
Telefonlar sürekli akıllanıyor ve daha fazla internete ihtiyaç duyuyorlar. Mobil operatörlerin internet paketlerinin küçüklüğü ve kota sınırlamalarının yanında mobil bağlantılardaki yavaşlıklar yüzünden en iyi bağlantı alternatifi Wifi. Ama her yerde Wifi bulmak ve kullanmak mümkün olmuyor. Özellikle desktop bilgisayar kullanılan alanlarda wifi ağı bulmak neredeyse imkansız. Bu durumda bağlantı için ihtiyacımız olan USB kablo ile bilgisayardaki interneti kullanmak.
Bunun içn ihtiyacımız olan Android Reverse Tethering uygulaması. Bu uygulamayı kullanabilmek için ROOT yetkisine sahip olmanız gerekli ve sadece Windows işletim sistemlerinde çalışıyor.


Önce Android Reverse Tethering v2.27 uygulamasını indiriyoruz. İndirdiğimiz zip dosyasını çıkartıyoruz. Klasör içindeki Android Tool.exe yi çalıştırıyoruz.


Karşımıza Android Reverse Tethering uygulaması geliyor. Şimdi Android telefonumuzu USB kablo ile bilgisayara bağlıyoruz ve Connect butonuna basıyoruz. Uygulama ilk olarak telefonuzumuza uygulamanın Android için gerekli olan dosyasını yüklüyor ardından bağlantıyı kuruyor. Telefonunuzdan superuser izin istediğinde mutlaka "izin ver" yada "allow" diyerek onay verin. Artık bilgisayarınızdaki interneti Usb kablo ile Android telefonunuz da kullanabilirsiniz. Bağlantı sağlandıktan sonra aşağıdaki gibi görünmelidir.


Telefonunuzda da aşağıdaki gibi görünecektir.


Not : Eğer cihazınızı program görmez ise sürücülerde bir sıkıntı var yada USB hata ayıklama etkin değil demektir. Ben MTP olarak cihazımı bağladım ve sorunsuzca oldu. Sürücülerde sıkıntı olur ise aşağıdaki vereceğim sürücüyü de deneyebilirsiniz. Ben şahsen denemedim.
Yapamayan Yorum Atsın Yardım Olalım!

NOT: ALINTIDIR!!!
Orjinal Konu: http://androkolik.com/forum/showthread.php?tid=885

0 yorum:

Yorum Gönder